+38 (063) 195-49-65

Консульство / Канцелярія


SHINA F. ALEGE (Ambassador of Nigeria to Ukraine)

SHINA F. ALEGE

(Посол Нігерії в Україні)


  • Mr. Richard Aladetoyinbo - Радник/Голова Консульства
    (Політичний та Економічний)
  • Mr. Mustapha Hassan - Радник (Консульський)
  • Mr. Kabiru Abdulkadir - Фінансовий Аташе
  • Mr. Mahiru Hamida - Імміграційний Аташе 1
  • Mr. Isah Faruq Ismail - Імміграційний Аташе 2


КОНСУЛЬСТВО

The chancery, Embassy of Nigeria

Географічне положення

Нігерія розташована на західному узбережжі Африки, із загальною площею суші 923 768 квадратних кілометрів і є найбільш густонаселеною чорною нацією у світі з населенням понад 200 мільйонів чоловік. Вона налічує 36 штатів зі столицею Абуджа та великою різноманітністю культур, способів життя, міст та місцевості.

Нігерія розділяє свої міжнародні кордони з Республікою Бенін, Камеруном, Чадом та Республікою Нігер, а також Гвінейською затокою на півдні.

Про Посольство

Посольство координує, захищає та захищає національні інтереси Нігерії в Україні, а також п’яти інших країн одночасної акредитації (Грузія, Литва, Латвія, Молдова та Естонія).

Серед інших його обов'язків: консульські послуги, торгово -економічні питання та питання освіти, серед інших.

Відносини між Нігерією та Україною

Дипломатичні відносини між Нігерією та Україною дружні та міцні. Нігерія та Україна почали двосторонні відносини з 1992 року, коли 10 грудня була підписана Протокольна угода про встановлення дипломатичних відносин між двома країнами. Це відкрило шлях для дипломатичних місій -резидентів на найвищому рівні в обох країнах. Нігерія відкрила своє дипломатичне представництво в Києві в 2000 році, тоді як Українське представництво в Абуджі в 2001. З моменту створення дипломатичних місій в Абуджі та Києві обидві країни підтримували одна одну в їх прагненні здобути виборні посади в ООН, в спеціалізованих установах та інших міжнародних форумах.

Перший офіційний візит Нігерії на високий рівень в Україну здійснив Алх. Б. Бала, колишній державний міністр закордонних справ Нігерії, 13 жовтня 1998 р. Після цього відбувся візит 27 вересня 2011 р. Проф. (Пані) Віоли Онвулірі, почесного державного міністра (HMOS 1). , що завершилося підписанням «Протоколу про політичні консультації між Міністерством закордонних справ Нігерії та Міністерством закордонних справ України.

У квітні 2018 року делегація Української торгової місії відвідала Нігерію. Візит мав на меті подальшого зміцнення двосторонніх відносин між обома країнами. Торгова місія виконувалась у партнерстві з Торгово-промисловою палатою Абуджі (ACCI), а також Нігерійською асоціацією торгово-промислових та сільськогосподарських палат (NACCIMA).

Нігерійці в Україні

В даний час кількість нігерійців в Україні оцінюється приблизно в 6000, з них близько 5000 - це студенти, які навчаються в різних вищих навчальних закладах. Інші - мандрівні (транзитні) торговці та нігерійці-резиденти, які займаються різними формами бізнесу.

Ведення бізнесу в Нігерії

Усі підприємства повинні бути зареєстровані в Комісії з корпоративних питань Нігерії. Іноземні інвестори, які планують розпочати свою діяльність у Нігерії, повинні відвідати посольство для отримання вказівок та іншої необхідної інформації.